Komunikaty 10 listopada 2014

Komunikat 2014.11.10 – plik do pobrania

Bielsko-Biała, 10 listopada 2014 r.

KOMUNIKATY

1. Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 15 grudnia 2014 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej.

2. W dniu 23 listopada 2014 r. obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej wraz z rodzinami do kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 15 00. W programie uroczystości między innymi wykład ks. prof. dra hab. Tomasza Kaczmarka „ Na służbie Kościoła i Narodu. Przesłanie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w 30 lat męczeńskiej śmierci.” O godzinie 17:00 zostanie odprawiona Msza św koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe z Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej.

W celu promocji dobra w życiu religijnym i społecznym Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej

ustanowiła nagrodę o nazwie „Medal Pro Consecratione Mundi”.

3. Do tegorocznej Nagrody Akcji Katolickiej „Pro Consecratione Mundi” do Kapituły Medalu wpłynęły wnioski następujących osób : Pani Marii Liwczak, Pani Anny Żagan, Pana Żbigniewa Gabauera, Pana Tadeusza Szwajca oraz Państwa Krystyny i Waldemara Morawiec .

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!!!

Ogłoszenie werdyktu kapituły i wręczenie medali nastąpi podczas

Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Bielsku- Białej 23 listopada.

4. Rekolekcje Adwentowe u Sióstr Serafitek w Hałcnowie dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej odbędą się w dniach 5-6 grudnia 2014 r. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Andrzej Pacholik, tematem przewodnim jest cytat z Bibli „ Wszyscy którzy utrudzenie i obciążeni jesteście, przyjdźcie do mnie a ja was pokrzepie”. Zakwaterowanie w piątek o godzinie 17 00. Program rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej i w biurze DIAK. Zapisy do dnia 21 listopada w biurze DIAK. Koszt 65 zł od osoby.

5. W dniu 6 stycznia 2015 roku kolejny już raz Rada Ruchów i Stowarzyszeń naszej diecezji, organizuje Orszak Trzech Króli. Szczegółowy plan orszaku dostępny będzie w następnym komunikacie.

6. W dniu 10 stycznia 2015 r. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach, organizuje Spotkanie Opłatkowe dla członków Akcji Katolickiej naszej diecezji. Zaproszenia oraz szczegółowy plan przedstawiony zostanie na grudniowym spotkaniu Rady DIAK.             Serdecznie zapraszamy.

7. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Prezesów POAK o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy ( it-bielsko@bielsko.opoka.org.pl ) do 18 dnia każdego miesiąca. Informacja może być krótka – odpowiedz na zapytanie: co?, gdzie?, kiedy?

8. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej. Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą drugą niedzielę miesiąca godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

9. Biuro DIAK czynne:

poniedziałek – wtorek w godz. od 1000 do1700

środa – piątek w godz. od 800 do 1500.

Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel/fax: 33 819 06 16